Fytopharma editacia

Ľudoví liečiitelia si generačne odovzdávali skúsenosti a účinky jednotlivých bylín. Prvé záznamy o výkupe liečivých rastlín v Malackách a jeho okolí sú zdokumentované už v polovici 19. storočia. Neksôr – v roku 1940 tu založila pani Elena Kňazoviičová prevádzku ZELINA. Liečivé byliinky sa vykupovali, spracovávalii a ďalej predávalii dokonca aj do zahraničia. V období po roku 1992 sa významne o rozzvoj zaslúžiila Slovakop’farma a.s., Hlohovec, ktorá svojou dvíziiou Liečivé rastliny Malacky pozdvihla čaje z liečivých bylín do lekárenského prostredia.

FYTOPHARMA história Zelina 1
FYTOPHARMA história Zelina 2
FYTOPHARMA história Zelina 3

Fytopharma dnes

Dňa 5.10.2001 bola založená samostatná akciová spoločnosť FYTOPHARMA, ktorá začala svoju činnosť v oblasti nákupu, spracovania, výroby a predaja čajov a výrobkov z liečivých rastlín dňa 1.1.2002. Firma úspešne nadviazala na dlhoročnú tradíciu výroby vysoko kvalitných bylinných čajov a jej cieľom je i naďalej prinášať na slovenský i zahraničný trh prírodné čaje z liečivých bylín. Poloha Malaciek v strede Záhoria medzi lesmi plnými bylín a liečivých rastlín motivuje FYTOPHARMU, a.s. k pokračovaniu v dlhoročnej tradícii vo výrobe čajov a čajových zmesí.

Záruka kvality a čistoty prírodných produktov spracovávaných v Malackách predurčujú FYTOPHARMU, a.s. k úspešnému pokračovaniu výroby obľúbených čajov, ktoré majú trvalé miesto v každej domácnosti na celom Slovensku i blízkom zahraničí.

FYTOPHARMA, a.s. garantuje, že bylinné čaje, ktoré vyrába, nie sú prifarbované a neobsahujú žiadne chemické prísady.

Postupne rozširujeme ponuku bylinných čajov a rôznych produktov z liečivých bylín, aj na základe spätnej väzby od našich zákazníkov. V súčasnosti sú našimi nosnými produktami : Overené vysoko kvalitné produkty nájdete v našej ponuke.

  • porciované čaje
  • sypané čaje
  • japonské čaje
  • bylinné sirupy a kapsuly
  • kozmetika Calendula
  • doplnkový a darčekový tovar