Späť na Blog

Buďte pripravení, nenechajte sa zaskočiť a užite si dovolenku naplno. …pre istotu si do dovolenkového kufra pribaľte aj niečo od nás.

Pitný režim pri cestovaní je veľmi dôležitý. Dehydratácia je nebezpečná či už ste šofér alebo spolucestujúci. Strata pozornosti a únava sú sprievodnými javmi pri nedostatočnom prísune tekutín. Pri dlhom lete môže  spôsobiť nevoľnosť, zníženie krvného tlaku dokonca až odpadnutie.  Preto pred cestou aj počas nej pravidelne dopĺňajte tekutiny. Voda a čaj najlepšie uhasia smäd a sú zdravšie ako sýtené a sladené nápoje. Vlažný čierny alebo zelený čaj s citrónom osvieži a má povzbudzujúce účinky rovnako ako káva. Obľubujete viac bylinkový alebo ovocný – vyberte si z našej širokej ponuky . Svojim deťom pripravte chutný Detský čaj Malina alebo Čierny bezkofeínový s broskyňou . Vychladený s kúskami čerstvých byliniek a ovocia, prípadne aj ľadu si určite pochutia. 

V príručnej batožine oceníte v každej situácii diskrétne, jednotlivo balené vlhčené hygienické obrúsky HEMORAL®, poslúžia pri dlhých cestách ako toaletný papier a prinesú úľavu po dlhom sedení.

Pri problémoch s opuchaním nôh si začnite na dlhšie cesty autom alebo lietadlom pripravovať svoje nohy už v predstihu. Aspoň 2 týždne pred cestou pravidelne pite Bylinný čaj na lymfatický systém, ktorý rozprúdi vašu lymfu a Bylinná zmes na žily a cievy podporí pevnosť a pružnosť ciev a žíl. Vaše nohy ocenia aj chladivý Yven® gél z pagaštana  nie len počas dlhej cesty ale aj po celodennej turistike či výlete na bicykli.

Klíma či studený nápoj v horúcom počasí môžu spôsobiť nepríjemný zápal alebo podráždenie v hrdle. Na zmiernenie príznakov použite bylinné produkty so šalviou – Folsalvin®

Kúpanie v mori alebo v bazénoch príjemne osvieži ale môže podráždiť naše močové cesty a obličky. Tu dobre padne rýchla pomoc vo forme porciovaného bylinného čaju a kapsúl s brusnicami NEPHROSAL® + brusnica alebo sypaného či porciovaného čaju  NEPHROSAL® na obličky.

Posun času, iná posteľ, niekedy i prechod z pracovného na dovolenkový mód môže zapríčiniť problémy so zaspávaním alebo nočné budenie. Tu pomôže dať si pred spaním šálku čaju z medovky alebo ukľudňujúceho bylinného čaju MELATON® , prípadne kapsuly so silnejším účinkom MELATON® pre dobrý spánok – upokoja a prispejú ku kvalitnejšiemu spánku.

Chutné a exotické jedlá patria k dovolenke. V kombinácii s teplým počasím nie vždy potešia náš žalúdok. Nenechajte si pokaziť dovolenku nútenou diétou. Odľahčená strava, pitný režim, relax a pohyb vonku tráveniu prospejú. Ak predsa len po neskorej večeri začne žalúdok protestovať, na dobré trávenie pomôže bylinný čaj alebo kapsuly  na dobré trávenie EUGASTRIN®

Užite si ničím nerušenú, krásnu dovolenkovú atmosféru s množstvom nezabudnuteľných zážitkov.

Späť na Blog