Späť na Blog

Rodinná spoločnosť FYTOPHARMA z Malaciek vyrába čaje už dvadsať rokov. Na našom trhu má svoje stabilné miesto. Po ich čajoch siahame vždy, keď sme prechladnutí, bolí nás brucho či hrdlo. Alebo si ich doprajeme len na zahriatie či pre chuť. Sú voňavé a počas zimných večerov vedia vyčariť príjemnú atmosféru. A môžeme povedať “bylinky z Malaciek sa vyliečili”, alebo “sme sa” :-)

“Z vlastnej skúsenosti radím vypiť čaj, kým je teplý. Ja to často nestíham, a už to nie je ono. Zdá sa, že Slováci majú bylinky radi a mnohí byliny poznajú. Veľa informácií nájdete aj na internete. Európska legislatíva umožňuje len veľmi striktne uvádzať účinky bylín, preto pri dodržaní návodu by sa nič nepredvídané stať nemalo. V ľudovom liečiteľstve je použitie bylín oveľa širšie, ale aj tu treba poznať účinky a riziká danej byliny. Alebo sa riadiť pokynmi na užívanie. Napríklad výluh z čerstvej krušiny spôsobuje zvracanie, preto je jej užívanie vhodné až po odležaní.

Aj nadmerné užívanie čajovín niektorých bylín môže mať nepriaznivé účinky na ľudský organizmus. Účinky bylín často nie sú dostatočne preskúmané v prípade tehotných žien či malých detí, takže aj tu je namieste opatrnosť.”

Viac sa môžete dočítať  v nasledujúcom linku. BYLINKY Z MALACIEK SA VYLIEČILI

Späť na Blog