Späť na Blog

S liečivkami začal otec pracovať v osemdesiatych rokoch minulého storočia, keď viedol úsek spracovania liečivých rastlín v Poľnohospodárskom družstve Rozkvet Nová Ľubovňa. Venoval sa tiež výskumu a bol spoluzakladateľ šľachtiteľskej stanice. Vedel, že sila bylín bola vždy ukrytá v slovenských produktoch.

V súčasnosti sa o riadenie firmy starám ja spolu s manželkou Jankou. Do manažmentu firmy sú zaangažovaní aj ďalší rodinní príslušníci. Svoj pracovný a niekedy aj súkromný život mnohí zasvätili bylinkám, ktoré sa od nepamäti nachádzajú v našom regióne o čom svedčí aj súčasná naša ponuka. V produkcii je takmer sto druhov jednozložkových i zmesových čajov. Snažíme sa vyrábať kvalitné bylinné čaje, a preto nakupujeme bylinky na Slovensku. Vďaka tomu sa nám podarilo na niektoré produkty získať Značku kvality SK.

V ponuke máme takmer sto druhov jednozložkových i zmesových čajov. Mnohí zákazníci uprednostňujú porciované čaje pre ich praktickú a rýchlejšiu prípravu, ale stále je veľmi veľká skupina čajových gurmánov, ktorí chcú bylinky vidieť a zhodnotiť ich kvalitu, čo pri jemnom reze a vreckovom balení porciovaných čajov nie je viditeľné. V prípade našich produktov ich môžem ubezpečiť, že kvalita vstupných surovín je pri porciovaných a sypaných čajoch rovnaká.

Významnou kategóriou sú produkty HEMORAL, ktoré zahŕňajú bylinné prípravky na hemoroidy. Oceňované sú tiež hygienické vlhčené obrúsky, bylinný kúpeľ obsahujúci známu dubovú kôru alebo krém, ktorý priaznivo pôsobí pri ošetrovaní hemoroidov. Aj tu je sila bylín ukrytá v slovenských produktoch.

Viac rozhovoru s pánom Martinom Valigurským si môžete prečítať vo FORBES.SK na nasledujúcom linku.

Späť na Blog